Jednym z akcentów obchodów Dni Gąsawy 2018 była uroczystość obchodów 110-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąsawie. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Żninie druhowi Bogdanowi Makowskiemu, następnie wciągnięto flagą Związkową. Po odegraniu Hymnu Strażackiego Prezes jednostki przybliżył zgromadzonym rys historyczny jubileuszowej jednostki. Jednym z ważniejszych elementów uroczystości było wręczenie odznaczeń i wyróżnień.

Medale otrzymali: Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa został odznaczony dh Piotr Krupiński.

Srebrny Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: dh Piotr Grzechowiak, dh Mieszko Langowski, dh Dobromir Szybczyński.

Brązowy Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa dostali: dh Violetta Kazik, dh Waldemar Kazik, dh Bogumiła Langowska, dh Mateusz Langowski, dh Adam Mioduszewski, dh Sławomir Najrzał, dh Krzysztof Najrzał oraz dh Łukasz Wieczorek.

Wyróżniona została:

Odznaką Strażak Wzorowy została odznaczona dh Angelika Szwarc.

Zdjęcia: Jacek Mielcarzewicz, Tekst: Mieszko Langowski

Więcej zdjęć dostępne tutaj

W dniu 03. 10. 2018r. w Przedszkolu Samorządowym w Gąsawie odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci z grupy „Misie” przygotowały krótką akademię, aby powitać młodszych kolegów w przedszkolnym gronie. Po prezentacji dzieci, nastąpił akt pasowania, którego dokonała Pani Dyrektor Zofia Brzykcy i Wójt Gminy Gąsawa Pan Błażej Łabędzki. Po uroczystym pasowaniu na dzieci i rodziców czekał słodkich poczęstunek

Więcej zdjęć dostępne tutaj

W dniach 22-23 września 2018r. uroczyście obchodzono „Dni Gąsawy”. Dzieci z grupy „Słoneczka” i „Misie” z Przedszkola Samorządowego w Gąsawie wzięły aktywny udział w tej ważnej uroczystości. Po uroczystej sesji, przedstawiły program artystyczny. Następnego dnia dzieci zaprezentowały swoje umiejętności nad gąsawskim jeziorem, które zostały nagrodzone brawami.

Więcej zdjęć dostępne tutaj

W dniu 19.09.2018 dzieci z grupy „Biedronki” i „Pszczółki” z Przedszkola Samorządowego w Gąsawie odwiedziły leśniczówkę w Szczepanowie. Zapoznały się z pracą leśnika, aktywnie i z zaciekawieniem wędrowały po lesie, słuchając opowiadań Pana Leśniczego. Zwieńczeniem wycieczki było ognisko, które sprawiło dzieciom wiele radości.

Więcej zdjęć dostępne tutaj

25 zdjęć · Updated kilka sekund temu W dniu 19.09.2018 r. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gąsawie uczciły swoje największe święto czyli Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Oprócz zabaw i pląsów w swojej grupie na dzieci czekał gość specjalny, a mianowicie klaun Śmieszek. Dzieci wspólnie z „nowym kolegą”, spędziły aktywny czas na placu przedszkolnym.

Więcej zdjęć dostępne tutaj