20 października liczna reprezentacja uczniów Technikum Hotelarskiego oraz Szkolnego Koła Podróżnika przy Zespole Szkół Niepublicznych w Gąsawie wzięła udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych World Travel Show w Warszawie. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z najnowszą ofertą turystyczną wystawców z Polski, jak i z zagranicy oraz sposobem prezentacji ofert przez podmioty turystyczne.

 

Tego roku krajem partnerskim imprezy był Meksyk. Państwo wybudowało na targach swój narodowy pawilon, w którym zaprezentowany został potencjał turystyczny oraz kulturalny tego niezwykłego kraju. Do głównych atrakcji targów należało m.in. Festiwal Podróżników, Festiwal Kultur Azji i Gala 7 Nowych Cudów Polski.

W tym dniu Salon Turystyki Krajowej i Zagranicznej zorganizował spotkania ze znanymi podróżnikami odbywające się w ramach Festiwalu Podróżników, który skupia najciekawszych globtroterów, sportowców, odkrywców, blogerów, fotografów i autorów książek. Gwiazdami tegorocznej edycji byli: Wojciech Cejrowski oraz Aleksander Doba .

Targi World Travel Show to także Salon Camper&Caravan i Warszawski Salon Jachtowy. W tym pierwszym w jednym miejscu i czasie zaprezentowane były najnowsze rozwiązania dla turystyki caravaningowej: kampery, przyczepy i wyposażenie pojazdów (np. namioty samochodowe, anteny satelitarne, panele fotowoltaiczne).

Organizatorami wyjazdu byli: p. Marta Kiszka, p. Maria Winniecka oraz p. Karol Lizak.