6 kwietnia 2017 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim odbyła się VII Powiatowa Prezentacja Stołów Wielkanocnych. Koordynatorkami wydarzenia były panie z janowieckiego Koła Gospodyń Wiejskich na czele ze swoją szefową Krystyną Wiśniewską.

Swoje rękodzieła prezentowali: z terenu gminy Janowiec Wielkopolski - Maria Rakoczy, Janina Kozłowska, Elżbieta Kozłowska; z terenu gminy Barcin: Klub "ART" Pracownia Kujawy w Piechcinie, Uniwersytet III Wieku z Barcina oraz Jadwiga Dziurgiela; z terenu Gminy Rogowo: Kazimiera Nowak; z terenu Gminy Żnin: Helena i Stanisław Cygan oraz Elżbieta Kubera.

Stoły wielkanocne przygotowały: z terenu Gminy Barcin - KGW Kania, KGW Pturek, KGW Mamlicz, KGW Józefinka, KGW Barcin Wieś, Sołectwo Knieja, Sołectwo Dąbrówka Barcińska, Sołectow i świetlica Młodocin; z terenu Gminy Gąsawa - SKW Gąsawa, KGW "Babeczki" z Obudna; z terenu Gminy Rogowo - KG Lubcz, KGW "Złotniczanki", KGW Skórki, Sołectwo Grochowiska Księże i Sołectwo Niedźwiady; z terenu Gminy Żnin - KGW Białożewin, KGW Cerekwica, KGW Jadowniki Rycerskie, KGW Januszkowo, KGW Murczynek, KGW Wójcin oraz KGW Żnin.

Wśród potraw prezentowanych przez koła honorowe miejsca na stołach zajmowały żurki, kiełbasy, mięsa w galarecie i przeróżne słodkości. Stoły Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich w Gąsawie i Koła Gospodyń Wiejskich „Babeczki” z Obudna cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem! Potrawy przygotowane przez członkinie kół zostały błyskawicznie rozdane wśród uczestników prezentacji. Wszystkie KGW otrzymały upominki za udział w prezentacjach, w tym sprzęt AGD ufundowany przez LGD Pałuki.

VIII Powiatowa Prezentacja Stołów Wielkanocnych w 2018 r. odbędzie się w Żninie.

więcej zdjęć