We wtorek 27 marca w gminnym Centrum Kultury „Stodoła” w Gąsawie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Z testami przygotowanymi przez pracownika Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie - mł. asp. Daniela Osmańskiego, zmierzyli się uczniowie ze szkół w Gminie Gąsawa. Najwyższym poziomem wiedzy z dziedziny ochrony przeciwpożarowej wykazali się: - w kategorii szkół podstawowych Szymon Ertmann, Bartosz Kowalczewski, Wiktoria Wielgosz; - w kategorii gimnazjum Marcin Juchniewicz, Kinga Nowakowska, Wiktor Imbierowicz; - w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Dariusz Woźniak, Bartosz Grzechnik, Angelika Piasecka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Gąsawa. Wezmą oni także udział w etapie powiatowym konkursu.

Tekst i zdjęcia Paweł Kranz.

W dniu 16 marca 2018 roku w Urzędzie Gminy w Gąsawie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli Poseł do Parlamentu Europejskiego Tadeusz Zwiefka oraz Wójt Gminy Gąsawa Błażej Łabędzki. Podczas spotkania poruszono wiele tematów związanych z wyzwaniami i potrzebami, jakie stoją przed naszą gminą.

W niedzielę 18 marca 2018 r. w gąsawskiej hali sportowej odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Sołeckich Gminy Gąsawa o Puchar Wójta Gminy Gąsawa. W zawodach udział wzięło 8 zespołów z terenu naszej gminy: Biskupin, Gąsawa, Gogółkowo, Godawy, Łysinin, Marcinkowo Dolne, Obudno, Szelejewo.

Turniej zakończył się zwycięstwem reprezentacji Sołectwa Biskupin, które w finale pokonało zespół Sołectwa Godawy. W meczu o trzecie miejsce drużyna Sołectwa Gąsawa po rzutach karnych pokonała zespół Sołectwa Łysinin.

Najlepsze trzy drużyn otrzymały puchary wręczone przez Wójta Gminy Gąsawa Błażeja Łabędzkiego. Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Wójt Gminy wręczył również trzy indywidualne nagrody, które otrzymali:
Adam Pastuszyn (Sołectwo Biskupin) - nagroda dla najlepszego strzelca;
Jakub Janicki (Sołectwo Gąsawa) - nagroda dla najlepszego bramkarza;
Adrian Stefaniak (Sołectwo Godawy) - nagroda dla najlepszego zawodnika.

Opiekę medyczną podczas turnieju zapewniła Ochotnicza Straż Pożarna w Gąsawie.

Tekst i zdjęcia Mieszko Langowski.

Więcej zdjęć dostępne tutaj

20 marca 2018 roku w gąsawskiej hali sportowej odbyły się II Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w Unihokeju szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy a gospodarzem spotkania ZSN z Gąsawy. Honorowy patronat nad tegorocznymi mistrzostwami objął Wójt Gminy Gąsawa Błażej Łabędzki.

Dzieci z grupy ”Słoneczka” z Przedszkola Samorządowego w Gąsawie odwiedził gość, Pani Elwira Paluch aby wraz z dziećmi założyć ogród wiosenny. Dzieci sadziły cebulki i ozdabiały samodzielnie doniczki. Dziękujemy Pani Elwirze za miłe warsztaty.

Tekst i zdjęcia Paulina Karalus.

Więcej zdjęć dostępne tutaj